Založ si blog

Daily Mirror – CHELEMENDIK. SK – „Odvážny ruský príslušník specnazu hrdinský zahynul, vyvolajúc útok na seba“

„Ruský Rambo“, ktorý zahynul v Sýrii, zanechal doma tehotnú manželku

2016-04-02  (01:57)

 - „Ruský Rambo“, ktorý  zahynul  v Sýrii, zanechal doma tehotnú manželku

 

„Odvážny ruský príslušník specnazu, ktorý bol ako Rambo nasadený na osamelú misiu pri chytaní teroristov v z IŠ, hrdinský zahynul, vyvolajúc útok na seba“, –  článok o hrdinskom skutku ruského vojaka sa objavila na stránkach populárneho britského denníka  Daily Mirror.  Na ruskej základni  Hmeimim potvrdili, že dôstojník zahynul „pri plnení špeciálnej úlohy pri zasadzovaní úderov ruskými lietadlami cieľom teroristov IŠ“ v okolí Palmýry.

Vojak v priebehu týždňa „odhaľoval  mimoriadne dôležité objekty IŠ a posielal presné súradnice na zasadzovanie úderov ruskými lietadlami a…  vyvolal streľbu na seba potom ako bol  odhalený teroristami a obkľúčený“.


Vo vojenskej akadémii bol najlepší 

Korešpondenti  KP zistili, že Ruský Rambo bol mladík z vidieka – 25-ročný Alexander Prochorenko.  Na svalnatého drsného filmového hrdinu, ku ktorému ho prirovnali zahraničné médiá sa však  Saša vôbec nepodobá. Chudý, usmievavý. Na svojich stránkach v sociálnych sieťach rád zdieľal fotografie zo svojho štúdia vo Vojenskej akadémii protivzdušnej obrany Ozbrojených síl RF v Smolensku. Túto akadémiu  skončil s vyznamenaním. Všade je vo forme, šťastný.

На мускулистого сурового киношного героя, с которым его сравнили зарубежные СМИ, Саша совсем не похож. Худощавый, улыбчивый. Фото: Личная страничка героя публикации в соцсети

– Má v rodine veľa vojakov, vždy sníval o tom, že bude slúžiť, – porozprával nám Alexandrov kamarát, s ktorým spolu študovali v akadémii. –  Bol to jednoduchý dedinský chalan. Kamarátili  sme sa s ním od prvých dní  služby. Naposledy sme sa videli  v decembri.

Zrejme práve krátko pred Alexandrovou služobnou cestou  do Sýrie. Ale vtedy kamarátovi nič nepovedal. Je to pochopiteľné – vojenské tajomstvo.

Otec a mama  čakajú…

Obec Gorodki sa nachádza  130 kilometrov od Orenburgu. Tu sa Saša narodil a vyrastal. Dom jeho  rodičov nám ukázali ihneď. Alexandrov otec je traktorista. Mama Natália pracuje v obecnej administrácii. O Sašovej smrti sa v Gorodkach dozvedeli pred niekoľkými dňami.

– Táto správa k nám prišli 19. marca, – povedali dedinčania.  –  Do administrácie pricestovali zástupcovia z Ministerstva obrany. Poriadne nepovedali, čo sa stalo, ale ako sa to zvykne u vojakov, poďakovali sa rodičom za to, že vychovali  takého syna.

V dome Prochorenkovcov je smútok. Alexandrova fotografia v čiernom rámiku stojí na stolíku, hneď vedľa ikony. Mama Natália Leonidovna celý čas plače.

– Prepáčte, nemám síl  rozprávať, – prichádza oproti nám otec Sašu, podáva ruku, zdraví nás. – Nevieme, ako zahynul syn. Povedali nám len, že pri plnení bojovej úlohy. Je to veľmi  ťažké.

Kedy privezú telo a príbuzní  sa budú môcť rozlúčiť s Alexandrom, to zatiaľ nie je známe. Otec a matka čakajú.
Kamaráti volali  Sašu Procha

O Sašovi celé  tieto dni rozprávajú v jeho rodnej škole. Jeho fotografia ako najlepšieho  žiaka doteraz visí na tabuli cti.

– Nikto poriadne nevedel, kde slúži Saša, hovorili, že kdesi v tajných vojskách, – rozpráva zástupkyňa strednej školy v Gorodkach Natália Meškova.  –  Našu školu skončil so striebornou medailou, vždy bol prvý aj vo všetkých súťažiach, vďaka nemu ich škola aj vyhrávala.je z tých, ktorí sa v ťažkej chvíli ničoho nezľaknú. Za každého by dal ruku do ohňa.

В семье Александра было много военных, на фото он с одним из дальних родственников. Фото: Личная страничка героя публикации в соцсети
У Александра в семье много военных и он всегда мечтал служить. Фото: Личная страничка героя публикации в соцсети

– Bol  veľmi otvorený, mal rád život, pred rokom a pol sa oženil  – boli sme na jeho svadbe s Kaťou. Pamätám sa, že sa tam premietalo video, na ktorom Saša hovoril, že je ten najšťastnejší človek, všetko, o čom sníval sa splnilo, – hovorí Piotr Rusinov, triedny učiteľ Alexandra. – Chcel sa stať vojakom – a stal sa dôstojníkom. Sníval o rodine –  a stretol Kaťu.

Keď Saša odletel do Sýrie, manželia vedeli, že čakajú dieťa. O tom, kam presne ide, Saša manželke nepovedal, nechcel ju zarmútiť.

Александр с супругой Екатериной. Фото: Личная страничка героя публикации в соцсети

– Kaťa sa stále znepokojovala, či sa Saša stihne vrátiť, kým sa narodí bábätko, – porozprávali kamaráti. – Nestihol…

– Chceli  by sme našu školu pomenovať po ňom, – povedala učiteľka Nadežda Rusinova.  –  To, čo spravil bolo ozajstné hrdinstvo, budeme o ňom rozprávať našim žiakom. Nie každý by predsa dokázal vyvolať na seba paľbu.

Zdroj: http://www.kp.ru/daily/26506/3379123/

 

Sergej Chelemendik live – priamy prenos na FB – o čom sa dohodli Putin a Obama

20.04.2016

SERGEJ CHELEMENDIK LIVE - PRIAMY PRENOS NA FB - O COM SA DOHODLI PUTIN A OBAMA \ https://www.facebook.com/100001367588429/videos/993935253995385/?pnref=story

Irina Alksnis: posledná šanca zakrútiť Rusku krkom – CHELEMENDIK. SK

07.04.2016

Irina Alksnis: posledná šanca zakrútiť Rusku krkom 7.4.2016 Udalosti posledných dní ma nútia si položiť otázku: čo sa to vôbec deje?! А najvyššia – prezidentská - úroveň udalostí viac »

CHELEMENDIK. SK – Le Monde: Západ i východ Evropy se rozchází v pohledu na ruskou hrozbu

07.04.2016

Le Monde: Západ i východ Evropy se rozchází v pohledu na ruskou hrozbu 2016-04-07 (00:58) 6.4.2016 Podle informací Stockholmského institutu výzkumu problémů světa (SIPRI) vyrostl celkový obranný viac »

deti, týranie, USA

Deti pripútali k posteliam reťazami. Manželia však vinu popierajú

19.01.2018 06:19

Rodičia, ktorí svojich 13 detí väznili a niektoré z nich pripútali k posteliam, sa na kalifornskom súde nepriznali k početným obvineniam.

Brazília, polícia, auto

Auto narazilo do ľudí pri pláži Copacabana, zranilo 11 ľudí

19.01.2018 06:10

Auto narazilo do chodcov na preplnenej promenáde pri pláži Copacabana v brazílskej metropole Rio de Janeiro. Najmenej 11 osôb utrpelo zranenia.

zeman, drahos

Slovenskí politici šetria sympatiami k českým kandidátom

19.01.2018 06:00

Mal by zostať na Pražskom hrade ako prezident Miloš Zeman alebo by ho mal nahradiť akademik Jiří Drahoš?

triedeny odpad, separovany zber, petflase, papier, recyklácia

Kto netriedi, zaplatí viac

19.01.2018 06:00

Poplatky za skládky odpadu výrazne porastú, ich úpravu smerom nahor navrhol v analýze Inštitút environmentálnej politiky (IEP).

chelemendik

bezplatne pravdive proroctva a vizie

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 107857x
Priemerná čítanosť článkov: 3371x

Autor blogu

Kategórie