Založ si blog

Autor: Dmitrij Sedov – Putinovi agenti prichádzajú do Európy – preklad www. chelemendik. sk

Putinovi agenti prichádzajú do Európy

2016-03-21  (19:54)

21.3.2016

Akosi sa začali rysovať kontúry  zákerného Putinovho podmínovania EÚ a NATO, s cieľom postupne zaútočiť na Ríšu dobra, ktorú založili otcovia západnej demokracie. Ak si zoberieme niekoľko čerstvých odhalení na túto tému, čerpaných za najkompetentnejších zdrojov, vychádza z toho priam mrazivý obraz.

Je zrejmé, že za krízu utečencov, ktorá otriasa Európou, nesie vinu Moskva, ktorá vypracovala a realizovala aj plán vojenskej intervencie v Sýrii, ktorá donútila  k úteku z tejto krajiny jeden a pol milióna ľudí. Toto nedávno vyhlásil turecký premiér Ahmet Davutogli na summite EÚ – Turecko, a keďže nikto z účastníkov mu neoponoval, znamená to, že to tak v skutočnosti aj je. Veď takéto vyhlásenie nerobil len tak hocikto, ale sám premiér následníckej krajiny Osmanskej ríše!

Samozrejme, Európska únia už dávno pojala podozrenie, že všetkému na vine je Putinova zákernosť. Veď ak Putin tak úspešne uskutočňuje agresiu na Ukrajine svojimi tankami, vyrobenými technológiou stealth, teda neviditeľnými, čo bráni tomu, aby sa venoval tomu istému aj v iných oblastiach sveta?

Zdá sa, že západnej spoločnosti chýba zomknutosť a rozhodnosť. Rusko zavalili nejakými smiešnymi ekonomickými sankciami a ako odpoveď na to, Rusko posiela agentov FSB teraz už nielen na Donbas a do Kyjeva, ale aj priamo do Berlína, srdca Európy. Ako dôverne informuje celý svet The Guardian – nie je to žiadny planý krik. Putin je inšpiráciou pre masové demonštrácie v Nemecku, aby zmietol Angelu Merkelovú z jej postu. Sám riaditeľ  Centra  pre strategickú komunikáciu NATO Janis Särts vysvetľuje, že Moskva chce vyprovokovať u Nemcov nespokojnosť s daným stavom s utečencami preto, aby odstránila od moci zásadovú stúpenkyňu protiruských sankcií  Merkelovú. „Myslím si, že skúšajú (Rusi), či na to majú sily – v takom veľkom štáte, obyčajne s malým počtom slabých miest – prostredníctvom svojho vplyvu naozaj vytvoriť situáciu, ktorá povedie k výmene vedenia štátu,“ hovorí odborník na strategickú komunikáciu, ubezpečujúc, že rozhodne vystupuje ako nezávislý expert. O tom, či absolvoval v minulosti nejaké psychiatrické vyšetrenie, nie je nič známe, ale  asi nie, lebo chod jeho myslenia úplne zodpovedá oficiálnej línii NATO.

Výsledkom toho vzniká príťažlivý obraz neustálej podvratnej činnosti Ruska proti Západu. Rusko, hovorí, sa okrem iného zaoberá financovaním extrémistických síl v Európe. Existujú dôkazy o tom, že Moskva organizuje v Nemeckú akcie proti Merkelovej. O tom, kde tieto sú tieto dôkazy a v čom spočívajú, Särts, ako je zvykom, nehovorí a nikdy ani nepovie, lebo je presvedčený, že najdôležitejšie je vypustiť zvuk a obraz sa vytvorí už aj sám.

A tak, v hlave priemerného Stredoeurópana sa má upevniť obraz Ruska ako Ríše zla, ktorú kedysi vytvoril herec a neskôr prezident Ronald Reagan. Dnes akýkoľvek európsky taxikár s premúdrelým výrazom človeka, ktorý nemá nijaké pochybnosti, vám otvorí oči na všetky hrozby, ktoré Rusko predstavuje pre Západ.

Človeku, ktorý sa ocitol vo svete „európskych hodnôt“ z diaľky udrú do očí príznaky zmeneného vedomia jeho obyvateľov. Žijú v krajine, akú im vykresľujú ich politici a médiá, vo svete virtuálnych konštrukcií, netušiac, že sa boja vymyslených nepriateľov. Obyvatelia tohto sveta sa tak trochu sami menia na prízraky. Produktmi a aj potravou tohto zmeneného vedomia sa stávajú hity vychádzajúce z hollywoodskeho montážneho filmového pásu, v ktorých statoční ochrancovia Ameriky víťazia vo vojne svetov, ktorú začala Ríša zla.

Vskutku najpôsobivejšou udalosťou posledných dní však bolo bratanie sa lídrov EÚ s vodcami tureckej demokracie na summite v Bruseli. Odpoveďou na sľub Turecka „výrazne znížiť prílev utečencov“ predstavitelia Ríše dobra súhlasili zaplatiť a nevšímať si likvidovanie Kurdov Turkami, ani „priškripnutie novinárov tureckou vládou. Aby sa nepovedalo, voľačo Ankare „odporučili“. Koniec koncov nejakí Kurdi, či novinári, to pre Európu nie je dôležité. Oveľa dôležitejšie je nevpustiť do domu nepozvaných hostí. Veď to nie sú obyčajní utečenci. Sú to Putinovi agenti, určení na to, aby destabilizovali Európu.

Autor: Dmitrij Sedov

Zdroj: http://www.fondsk.ru/news/2016/03/08/agenty-putina-nastupaut-na-evropu-38993.html

 

 

Sergej Chelemendik live – priamy prenos na FB – o čom sa dohodli Putin a Obama

20.04.2016

SERGEJ CHELEMENDIK LIVE - PRIAMY PRENOS NA FB - O COM SA DOHODLI PUTIN A OBAMA \ https://www.facebook.com/100001367588429/videos/993935253995385/?pnref=story

Irina Alksnis: posledná šanca zakrútiť Rusku krkom – CHELEMENDIK. SK

07.04.2016

Irina Alksnis: posledná šanca zakrútiť Rusku krkom 7.4.2016 Udalosti posledných dní ma nútia si položiť otázku: čo sa to vôbec deje?! А najvyššia – prezidentská - úroveň udalostí viac »

CHELEMENDIK. SK – Le Monde: Západ i východ Evropy se rozchází v pohledu na ruskou hrozbu

07.04.2016

Le Monde: Západ i východ Evropy se rozchází v pohledu na ruskou hrozbu 2016-04-07 (00:58) 6.4.2016 Podle informací Stockholmského institutu výzkumu problémů světa (SIPRI) vyrostl celkový obranný viac »

Srbsko, Záhreb, Chorvátsko

Na Balkáne rastie napätie: Srbi zakázali chorvátskemu ministrovi vstup na svoje územie

26.04.2018 16:16

Srbsko zakázalo chorvátskemu ministrovi obrany Damirovi Krstičevičovi vstup na svoje územie.

auto, elektromobil, elektrické vozidlo

Dotácie pre elektromobily končia

26.04.2018 16:00

Záujemcovia o elektrické autá a plug-in hybridy by sa mali s nákupom poponáhľať. Štátna priama podpora ich predajov končí.

Ukrajina, armáda

Ukrajinci sa môžu oprieť o podporu Američanov v snahe dostať sa do NATO

26.04.2018 15:42

Spojené štáty podporujú snahy Ukrajiny stať sa členom Severoatlantickej aliancie, vyhlásila americká veľvyslankyňa pri NATO Kay Baileyová-Hutchisonová.

Ivan Šramko

Regulačná rada: Vláda mohla urobiť viac pre verejné financie

26.04.2018 15:42

V roku 2017 sa ekonomika vyvíjala priaznivo, ale vláda plne nevyužila situáciu, aby zlepšila udržateľnosť verejných financií, tvrdí rozpočtová rada.

chelemendik

bezplatne pravdive proroctva a vizie

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 111064x
Priemerná čítanosť článkov: 3471x

Autor blogu

Kategórie